Whalley získalo ocenění kvality potravin Německé zemědělské společnosti

Společnost Whalley, s.r.o., na konci roku 2017 obdržela zlatou medaili DLG pro dvě své masové konzervy, jež vyrábí pro společnost Lidl pod oblíbenou privátní značkou Pikok. Ocenění se uděluje pouze výrobkům, jež splňují nejpřísnější parametry; posuzovány jsou vnější vlastnosti, vzhled, složení, barva, vůně a chuť, konzistence a struktura. Přísná kritéria splňují i guláše, které vyrábí Whalley, s.r.o., pro společnost Lidl.

Vzhled, vůně, chuť a struktura potravinářského produktu – to vše je posuzováno při testování a vyznamenání potravin Německou zemědělskou společností (DLG). Ocenění DLG v podobě zlaté, stříbrné a bronzové medaile najdeme na obalech převážně masných výrobků. Produkty společnosti Whalley Guláš maďarský Pikok a Guláš vídeňský Pikok získaly nejvyšší, zlaté ocenění. Tyto kvalitní a chutné guláše se vyrábějí podle tradiční receptury a mají vysoký obsah masa.

„Testovací metoda DLG patří mezi nejuznávanější hodnocení v Německu. Ocenění od nich je pro naši společnost velký úspěch a získané medaile podtrhují dlouhodobý vývoj a dřinu, jež jsme ve spolupráci se společností Lidl na produkty vynaložili,“ říká Aleš Jeřábek, jednatel společnosti Whalley, s.r.o.

DLG

Německá zemědělská společnost (DLG) je v Evropě vedoucí a nezávislou odbornou organizací pro hodnocení kvality potravin a udělování cen za kvalitu. Společnost vznikla již v roce 1885 a dnes odborníci DLG hodnotí metodou senzorické analýzy zhruba 30 000 výrobků ročně. Společnost DLG provádí testování potravin v mezinárodním rozsahu a je vedoucí organizací pro hodnocení kvality potravinářských produktů v Evropě.

Whalley, s.r.o.

Tovární areál společnosti Whalley se nachází v jedné z nejkrásnějších a nejčistších oblastí České republiky, na okraji národního parku České Švýcarsko. Historie továrny ve Velkém Šenově se začala psát už v roce 1956, kdy v místě odstartovala výroba rybích a později i jiných masových konzerv. Kvůli zvyšování produkce proběhla v letech 2001–2007 generální rekonstrukce celého areálu továrny, výstavba nových výrobních a skladových kapacit a závod byl vybaven moderními technologickými zařízeními. Továrna se tím stala moderní základnou pro potravinářskou výrobu, vybavenou veškerou technickou infrastrukturou a inženýrskými sítěmi.