Podporujeme Český pohár mládeže v cyklotrialu

Český pohár mládeže v cyklotrialu neboli Youth Games je seriál cyklotrialových závodů pod patronátem Českého svazu cyklistiky. Přináší dětem a mládeži ve věku 6 až 16 let možnost závodit v trialu podle pravidel Mezinárodní cyklistické unie. Soutěže jsou otevřené všem: zkušeným jezdcům i novým zájemcům o trialový sport. Nejlepší jezdci jsou nominováni na Světové hry mládeže – mistrovství světa v trialu pro mládež do 16 let.

Český pohár v cyklotrialu v Praze - 2017

Český pohár v cyklotrialu v Praze - 2017

Rozhodli jsme se podpořit tento skvělý sport a mládež nejen pomocí finančních prostředků, ale jako konzervárenská společnost samozřejmě i našimi produkty.

Český pohár v cyklotrialu v Praze - 2017

Český pohár v cyklotrialu v Praze - 2017

První závod, kterého jsme se jako hlavní sponzor účastnili, byl Decathlon Český pohár v cyklotrialu Praha, který se konal 1. července v Praze na Chodově. Celkem 78 startujících ze čtyř zemí si užilo dobře připravené tratě, velký zájem diváků a kvalitní organizační zabezpečení.

Letošní seriál Českého poháru obsahoval 7 soutěží pro dospělé a 10 pro mládež. Připraveny byly soutěže v trialparcích, ve volné přírodě i v městském prostředí – sem spadal právě pražský závod.

Z výsledků v mládežnických kategoriích je třeba zmínit výkony Jiřího Sehnala a Radima Ženatého (oba Biketrial Blansko) v kategorii poussin, kteří závod absolvovali s jediným trestným bodem. Radim si svými letošními výkony zajistil místo v reprezentačním týmu na Světové hry mládeže v Dánsku, Jiří letos ještě nastoupit nemohl, protože nesplňuje minimální věk 9 let. Formu potvrdily také naše naděje mezi děvčaty: Denisa Pecháčková (Cyklo-trial klub Střední Čechy) v mladších dívkách a Alžběta Pečínková (AMK Trial Hamry nad Sázavou) ve starších dívkách. Obě v Praze dojely bez jediného trestného bodu a obě se rovněž nominovaly na dánský šampionát. Před kým je však potřeba smeknout, je šestnáctiletý Marek Pochtiol z Trial klubu Žižkovo Pole. Po suverénním dopoledním vítězství mezi kadety startoval i odpoledne v elitní kategorii, kde se probojoval až do finále. Marek do budoucna představuje velkou šanci českého cyklotrialu.

Tratě byly připraveny v prostoru před prodejnou generálního partnera akce Decathlon Chodov. Příprava závodu na zelené louce je vždy náročnější než v přírodě nebo v trialparku. Na výstavbě tratí se proto podílely kluby z celé republiky, kromě místního Cyklo-trial klubu Střední Čechy to byly Biketrial klub Olomouc, AMK Trial Hamry nad Sázavou, Biketrial Blansko a Mladost Hodonín. Každá z pěti sekcí byla v kompetenci jednoho klubu.

Český pohár mládeže v cyklotrialu – Youth Games

Promesa (5–8 let): 1. Hraba Ondřej, 2. Woźniak Mikolaj (POL), 3. Pecháčková
DanielaPoussin (9–10 let): 1. Sehnal Jiří, 2. Ženatý Radim, 3. Sehnal Jan
Youth Girls (9–11 let): 1. Pecháčková Denisa, 2. Vaněčková Alžběta, 3. Mudrychová Eliška
Benjamin (11–12 let): 1. Mudrák Jakub (SVK), 2. Hříbek Vojtěch, 3. Kalaš Vojtěch
Girls (12–16 let): 1. Pečínková Alžběta, 2. Hříbková Eliška, 3. Pecháčková Denisa
Minime (13–14 let): 1. Vepřek Tomáš, 2. Kober Jonas (AUT), 3. Vymětal René
Cadet (15–16 let): 1. Pochtiol Marek, 2. Krúpčik Ondřej, 3. Kůřil Michal